Kąpielisko termalne Veľký Meder


Kąpielisko Veľký Meder - Dojazd
Zakwaterowanie na Słowacji – Velky Meder – Calovo


Dojazd do nas  • Możecie Państwo przyjechać do nas ze stolicy Polski -  Warszawy. Podróż będzie  trwała około 7 godzin i 25 minut. Toodległość 667 km.


  •  Zamek Królewski: Jednym z najbardziej znanych zabytków polskiej metropolii -  Warszawy jest Zamek Królewski, który jest ściśle związany z historią kraju. Przez wiele stuleci zamek był oficjalną siedzibą polskich władców. Obecnie salezamkowe wykorzystywane są na potrzeby Muzeum Narodowego oraz podczas ważnych uroczystości. Kolumna Zygmuntasięga wysokości 60 m. Wybudowano ją w 1619 roku.  W górnej części wieży zamkowej znajduje się korona zwieńczona kopułą. Wieża ta częstobywa nazywana wieżą zegarową ponieważ w  1622 umieszczono na niej zegar.
  • Ogród botaniczny: Ogród botaniczny UniwersytetuWarszawskiego został założony w 1819 roku a jego założycielem  był polski botanik Michał Szubert. Ogród powstał w miejscu ogrodów zamkowych, w którychznajdowały się królewskie oranżerie. Powierzchnia głównego ogrodu wynosi ok. 5 hektarów. Na jego terenie znajduje się 5000 gatunków roślin. Ogród służy przedewszystkim do celom naukowym Uniwersytetu Warszawskiego jest też ulubionymmiejscem wycieczek. Ogród jest częścią rozległego parku Łazienki Królewskie.
  • Katedra św. Jana: Katedra św. Jana Chrzcicielaznajduje się na Starym Mieście w Warszawie. Katedra należy donajstarszych kościołów w Warszawie i do najważniejszych pamiątek kultury. W katedrze tejodbywały się  różne uroczystości ślubne ipogrzebowe polskich władców. Od 1994 roku odbywa się tu Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej.

Czy znacie termy Veľký Meder?
1) Idealne miejsce na leczenie chorób układu ruchowego.
2) Idealne miejsce dla rowerzystów, rodzin z dziećmi i emerytów. Największa ilość słonecznych dni na Słowacji uprzyjemni Wam Wasz pobyt w Veľkym Mederze.
3) Na jeden dzień możecie wyskoczyć do zabytkowego miasta Gyor, Komarna, albo odwiedzić pobliskie stolice Budapeszt, Bratysławę albo Wiedeń.
4) Pobyty, akcje i zakwaterowanie macie bez pośredników i w najlepszych cenach.