Kąpielisko termalne Veľký Meder


Kąpielisko Veľký Meder - Kompleks wewnętrzny  • Kryty komplekstworzą dwie samodzielnie choć wzajemnie połączone części.  Jest to kompleks całoroczny.

    Ośrodek
    , w którym znajduje się kryty basen pływacki, mógłby sięnazywać małym, rodzinnym  aquaparkiem.Basen ma nierównomierny kształt,  można wnim pływać i się relaksować. Basen ten jest otwarty od 2001 roku, mapowierzchnię 300 m kw, głębokość  wody1,2 m,  temperatura wody osiąga  30 °C. Bezpośrednio na terenie basenu znajduje się podwyższone jackuzzi orazbasen dziecięcy. W obydwóch temperatura wody wynosi ok. 33 °C. Kąpiel bąbelkowaobniża napięcie mięśniowe, poprawia oddychanie i przemianę materii. Oprócz tegowoda ta w przyjemny sposób masuje , co wzmaga poczucie relaksu. Jest tu takżebasen dziecięcy z elementami do zabawy i zjeżdżalnią oraz delikatnymi prądamiwodnymi zapewniającymi dzieciom doskonałą zabawę.  

  • Obok basenuznajduje się bar, toalety, prysznice, miejsce odpoczynkowe i całorocznezjeżdżalnie rurowe.    Druga częśćkompleksu to zrekonstruowany częściowo odkryty basen. Całkowita powierzchniabasenu wraz z siedzeniami i biczami wodnymi licząc po obwodzie wynosi 550 m kw,z czego 1/3 jest kryta a pozostała część otwarta, dostępna przez otwór w częścikrytej. Otwarta część dzięki biczom wodnym i prysznicom masującym oferuje możliwośćkąpieli pod ochroną wydobywającej się pary nawet podczas najsroższej zimy, nazewnątrz w przyrodzie.  Temperatura  wody w basenie waha się od 38 do 40 °C,głębokość wynosi 0,96 m. W nowo zrekonstruowanej części kompleksu znajduje sięszatnia z 400 skrzynkami i kabinami, sauna centrum z 4 saunami (infra, parowa,ziołowa i fińska), wertykalnym bio-solarium, prysznicami oraz różnymi usługami.


Czy znacie termy Veľký Meder?
1) Idealne miejsce na leczenie chorób układu ruchowego.
2) Idealne miejsce dla rowerzystów, rodzin z dziećmi i emerytów. Największa ilość słonecznych dni na Słowacji uprzyjemni Wam Wasz pobyt w Veľkym Mederze.
3) Na jeden dzień możecie wyskoczyć do zabytkowego miasta Gyor, Komarna, albo odwiedzić pobliskie stolice Budapeszt, Bratysławę albo Wiedeń.
4) Pobyty, akcje i zakwaterowanie macie bez pośredników i w najlepszych cenach.