Wody termalne Słowacja


Kąpielisko termalne Štúrovo  • W latach 1951 -1952 w Štúrovie wybudowano tzw. stare kąpielisko –Kąpielisko termalne II. Miało ono jeden basen, który funkcjonuje do dziś. W 1973 roku dokonano tu odwiertu geologicznego, obok którego na głębokości 130m odkryte zostało źródło wody termalnej o temperaturze 39,7 °C. 1976 rokurozpoczęto budowę ośrodka na powierzchni 22 ha – Kąpielisko termalne nr I. W1996 kąpielisko otrzymało nazwę Vadaš, powstała tam również kryta pływalniaz  25 m basenem dla dzieci.

    Po wieloletniej stagnacji nastąpił obecny rozwój kąpieliska datowany na rok1999, kiedy to oddana została do użytku kryta pływalnia z basenem pływackim odługości 25 m i  mniejszym basenemdziecięcym. W 2001 zostały usunięte stare, nieestetyczne bufety a  sezon 2002 przywitał już gości nowymibufetami na 600 miejsc siedzących. W tym samym roku zbudowany został równieżbasen siedzący z masażem bąbelkowym (jackuzzi).

 

  • Rok 2003 to kolejny krok naprzód. W czerwcu zakończona została budowatrzygwiazdkowego hotelu Thermal *** z 47 pokojami i  restauracją. Od tego czasu hotel jest otwartyprzez cały rok i oferuje dobrą jakość zakwaterowania. Dzięki hotelowi wydłużyłsię sezon i stał się on fundamentem całorocznego rozwoju ruchu turystycznego.Zainteresowanie kąpieliskiem stale rosło a hotel już podczas pierwszego latamiał komplet gości.Dziś już możemypowiedzieć, że w okolicy źródła geotermalnego wyrósł ośrodek uzdrowiskowo -rekreacyjny, który wraz z miejscami noclegowymi zajmuje powierzchnię 32 ha.Kąpielisko Vadaš oferuje połączenie odpoczynku, zabawy i relaksu dla całejrodziny.

    Oprócz zabawy, którą oferują baseny podczas ciepłych i słonecznych dni, niepowinniśmy zapominać o leczniczym działaniu wody. Woda termalna pomaga przede wszystkim w leczeniu chorób układuruchowego.

Czy znacie termy Veľký Meder?
1) Idealne miejsce na leczenie chorób układu ruchowego.
2) Idealne miejsce dla rowerzystów, rodzin z dziećmi i emerytów. Największa ilość słonecznych dni na Słowacji uprzyjemni Wam Wasz pobyt w Veľkym Mederze.
3) Na jeden dzień możecie wyskoczyć do zabytkowego miasta Gyor, Komarna, albo odwiedzić pobliskie stolice Budapeszt, Bratysławę albo Wiedeń.
4) Pobyty, akcje i zakwaterowanie macie bez pośredników i w najlepszych cenach.