Kąpielisko termalne Podhájska


Kąpielisko Podhájska - Skład wód geotermalnych  • W 1973 roku dokonano odwiertu geotermalnegoźródła silnie zmineralizowanej wody o głębokości 1900 m. Woda ta ma przy ujściutemperaturę 80 °C i wydajność 50 litrów na sekundę. Zawartość  jodu powoduje brązowe zabarwienie wody. Wodata jest unikatem porównywalnym z wodą z Morza Martwego.Słonawoda termalna z Podhájskiej działa leczniczo na problemy z płucami i chorobyukładu oddechowego.

    W wodzie występuje pierwiastek lit, który pomaga w leczeniu dny, są tam równieżzwiązki jodu, które stymulują funkcjonowanie tarczycy. W wodzie występujązwiązki wapnia ułatwiające leczenie złamań, są tam też związki bromu łagodzącebóle stawów. Woda termalna o unikalnym charakterze na skalę światową pozytywniewpływa na leczenie reumatyzmu, chorób żył i stawów oraz długotrwałych bólówkręgosłupa. Dzięki soli zawartej w wodzie nie dochodzi do szerzenia się i przenoszenia bakterii.

Skład wody ze źródła geotermalnego
KationyOznakowanie chemicznemg/l
LitLi4,0
SódNa5540,0
PotasK525,0
AmoniakNH1,62
MagnezMg113,9
WapńCa499,3
ŻelazoFe6,3
ManganMn0,14
GlinAl0,03
Łączna ilość kationów 6690,1

Czy znacie termy Veľký Meder?
1) Idealne miejsce na leczenie chorób układu ruchowego.
2) Idealne miejsce dla rowerzystów, rodzin z dziećmi i emerytów. Największa ilość słonecznych dni na Słowacji uprzyjemni Wam Wasz pobyt w Veľkym Mederze.
3) Na jeden dzień możecie wyskoczyć do zabytkowego miasta Gyor, Komarna, albo odwiedzić pobliskie stolice Budapeszt, Bratysławę albo Wiedeń.
4) Pobyty, akcje i zakwaterowanie macie bez pośredników i w najlepszych cenach.