Wody termalne Słowacja


Podhajska - Słowackie Morze Martwe  • GminaPodhájska leży w powiecie do Nové Zámky na trasie kolejowej pomiędzy Levicami aŠuranami. Podhájska sąsiaduje y gminami Trávnica, Radava, Pozba i Veľké Lovce.
    Miasto powstało w 1960 roku poprzez połączenie dwóch samodzielnych gmin Belekai Svätuša.Obydwie gminy rozwijały się historycznie samodzielnie , chociaż wiele jełączyło zarówno historycznie jak i kulturowo. Połączenie tych gmin nastąpiłonie tylko z powodów ekonomiczno - politycznych, ale również geograficznych.Nazwa gminy - Podhájska – określa jej położenie między akacjowymi i dębowymigajami. To typowo słowacka nazwa charakteryzująca narodową świadomośćobywateli.

    Atrakcjątej szybko rozwijającej się gminy jest Kąpielisko Termalne Podhájska z  wodą geotermalną, często porównywaną z MorzemMartwym i jej leczniczym działaniem na organizm ludzki. Podhájska jest idealnymmiejscem dla spokojnego relaksu, spędzenia urlopu i odpoczynku zarówno wsezonie letnim jak i zimowym.
 

  • Kąpielisko Termalne Podhájskaoferuje swoim gościom możliwość relaksacji i odpoczynku podczas całego roku  Kąpieliskoprzyciąga gości z całej Słowacji, ale także z Czech, Polski, Węgier,Austrii i innych krajów.  Podczas sezonuletniego goście mają do dyspozycji dziewięć basenów  i zjeżdżalnię rurową. Częścią kąpieliskatermalnego jest również Wellness centrum Aquamarin. Na powierzchni 12 haznajduje się 10 basenów, zjeżdżalnia rurowa, bufety, hotel, osada domkówdrewnianych, camping, restauracja oraz szereg innych usług.Aktywniewypoczywać można dzięki turystyce rowerowej, łowieniu ryb albo robiąc wycieczkido okolicznych miast. W okolicy Podhájskiej jest dużo atrakcji turystycznych i kulturalnycht.j. arboretum w Tesárskych Mlyňanach, klasztor Mariánská Čeleď, domy skalne wBrhlovcach czy Topoľčianky. W pobliżu znajdują się miasta: Nitra, Nové Zámky i Levice.

 
  • Gmina Podhájska organizuje corocznie podczas całego sezonu letniego "MUZYCZNE LATO", które ubarwia pobytgościom w tym uzdrowisku. Ciekawe są również Podhájskie prezentacje rzemiosłludowych.

    Kąpielisko termalne stało się ważnym ośrodkiem rekreacyjno – relaksacyjnym o znaczeniu europejskim.
 

Czy znacie termy Veľký Meder?
1) Idealne miejsce na leczenie chorób układu ruchowego.
2) Idealne miejsce dla rowerzystów, rodzin z dziećmi i emerytów. Największa ilość słonecznych dni na Słowacji uprzyjemni Wam Wasz pobyt w Veľkym Mederze.
3) Na jeden dzień możecie wyskoczyć do zabytkowego miasta Gyor, Komarna, albo odwiedzić pobliskie stolice Budapeszt, Bratysławę albo Wiedeń.
4) Pobyty, akcje i zakwaterowanie macie bez pośredników i w najlepszych cenach.