Wody termalne Słowacja


Kąpielisko termalne Piešťany
  • Światową sławę zyskało dziękinowoczesnym metodom leczenia, ale także dzięki przepięknemu parkowi zdrojowemu.Oprócz tego goście mogą wziąć udział w bogatym życiu kulturalnym: przedstawieniach teatralnych, występach tanecznych, koncertach czy wystawach. Słowackie lecznicze uzdrowisko termalne Piešťany należy od ponad 100 lat do wiodących, europejskich uzdrowisk specjalizujących się w leczeniureumatyzmu, rehabilitacji układu ruchowego i systemu nerwowego. Do leczenia ww. schorzeń  używane są naturalne składniki unikalnychborowin siarkowych i termalnej wody mineralnej. Wyspa uzdrowiskowa jest oaząspokoju i  relaksu, ale oferuje równieżbogatą paletę zajęć sportowych. Uzdrowisko termalne Piešťany  oddalone jest od Uzdrowiskatermalnego Velký Meder (Čalovo)  o 100 km w kierunku południowym.

  • W dolinie najdłuższej, słowackiej rzekiVáh leży Uzdrowisko Piešťany. Od zachodniej strony miejsce to otoczone jest stokami Považskiego Inovca o wysokości 162 m.n.p.m. Uzdrowisko Piešťany powstało dzięki źródłom termalnej wody mineralnejwypływającej z głębokości 2000 m oraz złożomsiarkowej borowiny leczniczej. Uzdrowiskooferuje bogaty wybór pobytów począwszy od pobytów weekendowych a skończywszy napobytach detoksykacyjnych.
 


Czy znacie termy Veľký Meder?
1) Idealne miejsce na leczenie chorób układu ruchowego.
2) Idealne miejsce dla rowerzystów, rodzin z dziećmi i emerytów. Największa ilość słonecznych dni na Słowacji uprzyjemni Wam Wasz pobyt w Veľkym Mederze.
3) Na jeden dzień możecie wyskoczyć do zabytkowego miasta Gyor, Komarna, albo odwiedzić pobliskie stolice Budapeszt, Bratysławę albo Wiedeń.
4) Pobyty, akcje i zakwaterowanie macie bez pośredników i w najlepszych cenach.