Wody termalne Słowacja

  • Lecznicze właściwości wody termalnej znanebyły już w średniowieczu. Od momentu odkrycia źródeł termalnych popularność ichstale rosła. Każdy rodzaj wody termalnej ma unikalny skład i działanie naorganizm ludzki.  Słowacja słynie z tego, że na jej terytorium znajduje się stosunkowo dużo kąpielisk termalnych .Niektóre cieszą się dużą popularnością w społeczeństwie, inne natomiast znajątylko ludzie z najbliższej okolicy. Słowacja obfituje w bogactwo źródełtermalnych a woda w kąpieliskach termalnych posiada różne właściwościlecznicze. Dzięki temu w różnych uzdrowiskach termalnych na Słowacji nie tylkowspaniale odpoczniecie, ale także będą miały one pozytywny wpływ na polepszeniewaszego zdrowia. Dzięki bogactwu źródeł termalnych:
    uzdrowiska, aquaparki,centra wellnessu i kąpieliska termalne na Słowacji są w stanie rozkwitu. Wlecie najwięcej gości odwiedza kąpieliska termalne z basenami zewnętrznymi,trawiastymi strefami odpoczynku,boiskami sportowymi i innymi atrakcjami. Dobasenów napuszczana jest czysta lub mieszana woda  termalna, w taki sposób,  aby także podczas tropikalnych upałów miałaona działanie odświeżające. Kąpieliska termalne oferują dodatkowo różneprocedury lecznicze i wellness, abyście po powrocie do domu mogli poczuć sięjak nowo narodzeni.
  • Uzdrowisko termalne i kąpielisko PodhájskaUzdrowisko termalnePodhájska należy do najczęściej odwiedzanych uzdrowiskowych i turystycznychatrakcji Słowacji. Wydaje się to na pierwszy rzut oka niewiarygodne, ale taknaprawdę jest. Słowacja posiada morze, którym jest uzdrowisko termalne Podhájska.
  • Woda w tym uzdrowisku jest bowiem unikatemporównywalnym z wodą z Morza Martwego. Woda termalna pozytywnie wpływa naleczenie chorób układu ruchowego, reumatyzmu, bólów kręgosłupa, stawów , choróbskóry i żył. Woda  termalna pomaga w leczeniu złamań,stymulacji tarczycy a zawarta w niej sól chroni przed rozprzestrzenianiem siębakterii. Ośrodek oferuje wiele możliwości relaksu. Oprócz kąpieli jest tutakże  hydromasaż, łaźnia bąbelkowa,sauna, leczenie wodą i fitness. Goście kąpieliska mogą korzystać z aktywnegowypoczynku grając w siatkówkę, jest tu także plac zabaw dla dzieci. Wyżywienieserwowane jest w restauracji i licznych bufetach oferujących smaczne dania.

Czy znacie termy Veľký Meder?
1) Idealne miejsce na leczenie chorób układu ruchowego.
2) Idealne miejsce dla rowerzystów, rodzin z dziećmi i emerytów. Największa ilość słonecznych dni na Słowacji uprzyjemni Wam Wasz pobyt w Veľkym Mederze.
3) Na jeden dzień możecie wyskoczyć do zabytkowego miasta Gyor, Komarna, albo odwiedzić pobliskie stolice Budapeszt, Bratysławę albo Wiedeń.
4) Pobyty, akcje i zakwaterowanie macie bez pośredników i w najlepszych cenach.